Pelimaraton 2019 ohjelma

Alla on Pelimaraton 2019 ohjelma (Twitch-kanavallamme). Huomaathan, että ohjelma on suuntaa-antava, sillä peliajat ovat vain arvioita ja todellinen aloitusaika saattaa olla eri kuin ohjelmassa. Onkin siis hyvä virittäytyä Pelimaraton kanavalle jo hyvissä ajoin ennen omien suosikkipeliensä alkamista. Ohjelma on vielä alustava ja siihen saattaa tulla pieniä muutoksia.

Aiempienkin vuosien ohjelmat on nähtävillä seuraavista linkeistä: 2018, 2017.

Aika/Time Setup time Peli/Game Alusta/Platform Pelaaja/Runner Info
16:55 (Pe 14.6) Pelimaraton 2019 alkaa
17:00 5:00 M.C. Kids NES Gadmin_ NTSC Any%
17:45 5:00 The Flintstones: Surprise at Dinosaur Peak NES Peten_Pelit Any % (NTSC)
18:15 5:00 Mega Man 11 PC Einea5mk
19:05 5:00 Super Meat Boy PC Kippe Any%
19:40 5:00 Castlevania: The Adventure ReBirth Wii Vihulainen
20:25 5:00 Bloodstained: Curse of the Moon PC Aldriel Zangetsu Only (Normal, Casual)
21:05 5:00 Resident Evil 2 (2019) PC Javeliin Claire Standard
22:45 5:00 Bloodborne PS4 ShagaruCatalis Any% glitchless
00:30 (La 15.6) 5:00 Resident Evil 4 PS4 Jabatuz
02:35 5:00 The Lord of the Rings: Fellowship of the Ring PS2 anssiket
05:40 5:00 Alfred Chicken PS1 KuV4J4
06:15 5:00 Jurassic Park MD Megadrives
06:40 5:00 Castle of Illusion Starring Mickey Mouse MD Gadmin_ PAL
07:25 5:00 Donkey Kong Country SNES Metalliholisti Warpless 101% run
08:45 5:00 Super Mario Land 2: 6 Golden Coins GB InsaneFinn2
09:30 5:00 F-Zero SNES mini Kawamaru
10:30 5:00 Tony Hawk's Pro Skater HD PC Takala_00
11:25 5:00 King's Quest V PC Humppa
12:00 5:00 Crash Bandicoot: Warped (N. Sane Trilogy) PC Jupe_
13:05 5:00 Spyro: Enter the Dragonfly GCN Javeliin & Jupe_ Any% 2 players 1 controller
13:15 5:00 Metroid Fusion GBA Javeliin Any% No Memory Corruption
14:55 5:00 Mega Man Zero GBA Dylyck
16:10 5:00 Adventures in the Magic Kingdom NES InsaneFinn2
16:30 5:00 Batman: The Video Game NES TaTuMi3
16:55 5:00 Batman: Return of the Joker NES Peten_Pelit Any % (NTSC)
17:30 5:00 Battletoads NES Kasekki Any% warpien kanssa
18:10 5:00 Super C NES Vihulainen
18:35 5:00 Super Mario Bros. 3 Wii (VC) Metalliholisti Warpless 100%
20:20 5:00 Golden Axe 2 MD Megadrives
21:05 5:00 Battletoads GB PioneeriPlays Any% No OoB
21:30 5:00 Contra III: The Alien Wars SNES Pumppu86 Any% easy ntsc
21:55 5:00 Donkey Kong Country 2: Diddy's Kong Quest SNES fluojn 102%
00:00 (Su 16.6) 5:00 Probotector MD COSWO
01:35 5:00 The Guardian Legend NES fluojn NTSC 100%
02:45 5:00 Donkey Kong Country 3: Dixie's Double Trouble SNES Juusa1999 Any %
04:55 5:00 The Great Giana Sisters C64 mini TaTuMi3
05:25 5:00 Death Rally PC PioneeriPlays No Weapons (Easy Difficulty)
06:15 5:00 Aku Ankka: Universumin sankari PC Sonicmoize
07:30 5:00 Mega Man X4 Switch Kasekki 100% Zero
08:50 5:00 The Messenger Switch Pumppu86 8-bit
09:55 5:00 Celeste PC Aldriel Any%
11:00 5:00 Sonic Triple Trouble SMS GreDe85
11:55 5:00 Sonic Mania Plus Switch Superthunderblade Mania mode Sonic & Tails all emeralds
14:00 Pelimaraton 2019 päättyy! :)

Tapahtuman mahdollistaa